Use LEFT and RIGHT arrow keys to navigate between flashcards;
Use UP and DOWN arrow keys to flip the card;
H to show hint;
A reads text to speech;
36 Cards in this Set
- Front
- Back
De 2 fyla in de Porifera
|
Silicea en Calcarea
|
|
Latijnse naam: kam-/ ribkwallen
|
Cnetophora
|
|
enkele voorbeelden van Cnetaphora (3)
|
Mnemiopsis, Pleurobrachia pilus (zeedruif) en venusgordel
|
|
Latijnse naam: neteldieren
|
Cnidaria
|
|
Geef de subfyla van de Cnidaria (4)
|
Anthozoa, Scyphozoa, Cubozoa, Hydrozoa
|
|
geef een/ meerdere voorbeeld(en) van een soort(en) uit subfylum Scyphozoa, Cubozoa en Hydrozoa
|
Scyphozoa: kompaskwal, oorkwal, haarkwal, zeepaddenstoel. Cubozoa: chironex (zeewesp), Hydrazoa: Hydra, Physalia physalis (Portugees oorlogsschip)
|
|
Noem alle te kennen fyla in het rijk animalia (ongewervelden) enkel Latijnse naam
|
Calcarea, Silicea, Acoela, Cnidaria, Cnetophora, Rotifera, Plathelminthes, Nematoda, Arthropoda, Mollusca, Echinodermata, Ectoprocta, Chordata, Brachiopoda, Annelida
|
|
Latijnse naam van de stekelhuidigen
|
Echinodermata
|
|
Alle subfyla (Nederlands en Latijns) van de Echinodermata
|
Asteroidea (zeesterren), Echinoidea (zee-egels, zanddollars), Ophiuroidea (slang- en brokkelsterren), Holothuroidea (zeekomkommers), Crinoidea (zeelelies, vedersterren), Concentricyloidea (zeemadeliefjes)
|
|
Alle subfyla (Nederlands en Latijn) van de Chordata
|
Cephalochordata (lancetvisjes), Urochordata (zakpijpen), myxini (slijmprikken)
|
|
Latijnse naam van het fylum van de zeekomkommer
|
Holothuroidea
|
|
Latijnse naam van het fylum van de zeemadeliefjes
|
Concentricyloidea
|
|
Welke fyla behoren tot de Deuterostomia?
|
Echinodermata, Chordata
|
|
Geef de fyla (6) die tot de Lochotropozoa behoren
|
Plathelminthes, Rotifera, Ectoprocta, Mollusca, Annelida, Brachiopoda
|
|
Geef de subfyla van de Plathelminthes
|
Tubellaria (trilhaarwormen), Monogenea, Trematoda, Cestoda (ringwormen)
|
|
Trematoda: geef fylum, subklasse en 3 voorbeelden van soorten
|
Fylum Plathelminthes; bv. Bloedbot (Schistosoma mansoni), leverbot (Fasciolis hepatica), kleine leverbot
|
|
Cestoda: geef nederlandse naam, subklasse en 5 voorbeelden van soorten met Latijnse naam
|
Taenia sagitana (ongewapende/ runderlintworm), Taenia solium (gewapende/ varkenslintworm), Echinococcus multilocularis (vossenlintworm), Echinococcus granulosus (hondenlintworm) en Dibothriocephalus latus (brede/ vissenlintworm)
|
|
Geef de Latijnse naam van het fylum van de weekdieren en de subfyla (4)
|
Polyplacophora (Chitons/ keverslakken), Gastropoda (slakken), Bivalvia (tweekleppigen) en Cephalopoda (inktvissen)
|
|
geef subfylum en een voorbeeld van een soort van de Cephalopoda
|
Architeuthis dux (Reuzenpijlinktvis)
|
|
Geef fylum van de ringwormen en de subfyla (3)
|
Polychaeta (borstelwormen), Oligochaeta (o.a. regenwormen) en Hirudinea (bloedzuigers)
|
|
Geef een voorbeeld van een vrijlevende nematode (rondworm)
|
Caenorhabditis elegans
|
|
Geef een voorbeeld van een plantparasitaire nematode (enkel NL)
|
wortelknobbelaaltje
|
|
Geef 3 voorbeelden van dierparasitaire nematoden met tussengastheer die behoren tot de filaria (draadwormen)
|
Onchocerca volvulus, de Loa Loa worm (=oogworm), Wuchereria bancrofti/ Brugia malayi
|
|
Geef 2 voorbeelden van dierparasitaire nematoden met tussengastheer die geen filaria zijn
|
Dracunculus medinensis ( Guinea-/ Medinaworm) en de Trichinella spiralis
|
|
Geef 2 voorbeelden van dierparasitaire nematoden met meerdere tussengastheren
|
Anisakis en Di(o)cophyma renale (nierworm)
|
|
Geef 2 voorbeelden van insectparasitaire nematoden zonder TGH
|
Mermis, Steinernema
|
|
Geef 3 voorbeelden van dierparasitaire nematoden ZONDER TGH
|
Ascaris lumbricoides, Ancylostoma/ Necator (mijnwormen), Enterobius vermicularis (aarsworm)
|
|
Geef de 4 subfyla van de Arthropoda (Ecdysozoa)
|
Cheliceriformes (spinachtigen & schorpioenen), Myriapoda (duizend- en miljoenpoten), Crustacea (schaaldieren), Hexapoda
|
|
Geef de klasses (3) van de Cheliceriformes
|
Arachnida (spinnen, schorpioenen, mijten en teken), Pycnogonida (zeespinnen) en Euripterida (degenkrabben)
|
|
Geef 2 Ordes binnen de Arachnida
|
Scorpiones, Aranea (spinnen)
|
|
Geef de klasses (2) binnen de Myriapoda
|
de Diplopoda (miljoenpoten) en de Chilopoda (duizendpoten)
|
|
Geef de klasses (4) binnen de Crustacea
|
Branchiopoda, Maxillapoda, Ostracoda en de Malacostraca
|
|
Geef 2 voorbeelden van Branchiopoda
|
Daphnia (watervlo) en Artemia (pekelkreeftje)
|
|
Geef 3 voorbeelden van Maxillapoda
|
Copepoden: plankton, éénoogkreeftje en waterpok
|
|
Geef een voorbeeld van een Ostracoda
|
mosselkreeftje
|
|
Geef 2 orden met van de Malacostraca met voorbeeld
|
Decapoda (garnalen, kreeften) en de Isopoda ((zee)pissebedden)
|