Essay on Depserate

4604 Words Mar 7th, 2013 19 Pages
Cytaty z końca odcinków:
Ludzie wystrzegają się intruzów i starają się nie umożliwić tym z zewnątrz wtargnięcia do środka. Ale zawsze znajdą się tacy, którzy wedrą się do naszego życia na siłę. Będą też tacy, których sami zaprosimy. Ale najgroźniejsi są ci, którzy stoją z boku i obserwują. Ci, których tak naprawdę nigdy nie poznamy.
Walka o władzę zaczyna się bardzo wcześnie. Jako dzieci dowiadujemy się, że dobro zawsze zwycięża zło, kiedy dorastamy przekonujemy się, że nic nie jest takie proste, a ślady zła pozostają na zawsze.
Rywalizacja, każdy rozumie ją inaczej. Ale czy jest to przyjacielska rywalizacja czy walka na śmierć i życie, rezultat jest zawsze taki sam. Są zwycięscy i są pokonani. Trzeba wiedzieć w jakiej walce
…show more content…
Śmierć jest nieunikniona, to obietnica złożona każdemu z nas przy narodzinach. Ale za nim ta obietnica zostanie dotrzymana, mamy nadzieję, że coś nas spotka: wielka namiętność, radość z wychowywania dzieci lub smutek po bolesnej stracie, Mamy nadzieję, że doświadczymy czegoś, co sprawi, że nasze życie będzie miało znaczenie. Najsmutniejsze jest to, że nie każde życie jest ważne i pełne. Niektórzy ludzie spędzają swój czas na ziemi siedząc na uboczu, czekając aż coś ich spotyka, aż będzie za późno.
Prędzej czy później każdy z nas musi dorosnąć i być odpowiedzialny. Rezygnujemy z tego czego pragniemy i robimy to co powinniśmy. Nie łatwo całe życie być odpowiedzialnym. W miarę upływu lat, ciężar staje się nie do udźwignięcia. Ale staramy się jak możemy, nie tylko dla siebie, przede wszystkim dla tych, których kochamy. Prędzej czy później wszyscy będziemy dorośli i odpowiedzialni. Nikt nie wie tego lepiej od młodych.
Trudno ocenić jak potężna może być miłość. Może nam dać siły w ciężkich chwilach lub zmobilizować do poświęceń. Może sprawić, że przyzwoity człowiek popełni straszny czyn. Może popchnąć zwykłą kobietę do szukania prawdy. Nawet kiedy odejdziemy miłość pozostanie. Wszyscy szukamy miłości, ale niektórzy z nas żałują, że ją znaleźli.
Każdego dnia na przedmieściach rodzą się nowe kłamstwa. Najgorsze to te, które powtarzamy sobie przed snem, szepczemy je w ciemności powtarzając, że jesteśmy szczęśliwi, że on jest

Related Documents